Sposoby zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych dla naszych dzieci

Aby zapobiec tragedii w miejscach gdzie bawi się duża ilość dzieci należy zainwestować w atestowane sprzęty. W szkołach rocznie ginie kilkanaście dzieci z powodu wypadków tam poniesionych. Wiele dzieci zostaje kalekami do końca życia po zdarzeniach w szkole. A co jest najśmieszniejsze to, że w polskim prawie da się to wszystko ominąć. Polska często ma problem z bezpieczeństwem w szkołach. Płyty gumowe pozwalają nam zabezpieczyć niebezpieczne miejsca w naszym domu i szkole.

Generalnie wszędzie gdzie przebywają dzieciaki. Dzieci jak to dzieci nie mogą usiedzieć w miejscu. Biegają i nie uważają i nie da się w sposób normalny im tego wytłumaczyć. Dlatego proponuje przestać zwracać ciągle uwagi dzieciom i zabrać się maksymalnie do roboty i zabezpieczyć lokal. Podłoga na salach gimnastycznych powinna być bardzo dobrze zabezpieczona. Płyty bezpieczne mają to do siebie, że są idealnymi rozwiązaniami dla szkół podstawowych a nawet do prywatnych domostw. Kiedy powiemy dzieci mamy na myśli bezpieczeństwo, bo to one wykonują taką dużą ilość ruchów na całym piętrze. No i podczas takich czynności może dojść do wypadków z udziałem dzieci. Dziecko znajduję się w początkowej fazie rozwoju dlatego jego kości mogą być nie do końca mocne. Dlatego należy o tym pamiętać i zareagować dużo wcześniej. Jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi wypadkami jakie tylko czekają żeby wykręcić ci numer. Podstawową sprawą w domu, w którym znajdują się dzieci, jest chowanie przede wszystkim niebezpiecznych rzeczy. Szczególnie chodzi o noże i inne przedmioty, które są groźne.

Niebezpieczne dla dzieci są również małe części plastikowe, które najczęściej umieszczane są w buzi dzieciaka. Dzieci lubią umieszczać małe przedmioty w ustach. Małe przedmioty mogą w takiej sytuacji spowodować zakrztuszenie się małym elementem. Niekiedy taka sytuacja prowadzić może do utraty życia. Takich tragedii jest co raz mniej ale mimo wszystko zdarzają się ów rzeczy. Każdy kto kiedyś przeżył wypadek swojej pociechy powinien wziąć się w garść i zapobiec tego rodzaju wypadkom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Sposoby zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych dla naszych dzieci, 7.0 out of 10 based on 1 rating

2 Responses to Sposoby zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych dla naszych dzieci

 1. Tomek pisze:

  A jednak nie zastopione bedą również bezpieczne zabawki (mam tu na myśli huśtawki, wszelkiego rodzaju tory przeszkód itp.) Jeśli o nich nie będziemy pamiętać to moze również wydarzyć się wypadek.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Sylwia pisze:

   Masz racje Tomku, najbardziej niebezpieczne na placu są chyba właśnie zabawki (jeśli możemy tak nazwać: huśtawki, piaskownice, labirynty i tory przeszkód). Jednak nie możemy zapomnieć zapomnieć o podłożu, najlepiej wykonać podłoże z płyt gumowych jakie będzie minimalizować wystąpienie uszkodzeń ciała naszych dzieci (chociaż zminimalizuje ono otarcia, zadrapania, a chyba wszyscy wiemy jak to piece). Pamiętajmy, aby sprawdzać na jakich placach bawi się nasza pociecha i czy są one bezpieczne.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *