Wentylacja w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym

Każda dziedzina życia, gałąź przemysłu, technologia z biegiem czasu ulega unowocześnieniu. Dzięki temu nowe rozwiązania są lepsze, korzystniejsze dla użytkowników. Nowoczesne technologie nie ominęły również budownictwa. Nowe materiały budowlane oraz innowacyjne rozwiązania zwiększają trwałość oraz wytrzymałość wznoszonych budowli. Odpowiednio wykonane ocieplenie i uszczelnienie budynków zapewnia prawidłowa wentylację.

Nowoczesne budownictwo może się odznaczać aż o 70% lepsza izolacją w porównaniu do budownictwa tradycyjnego. Korzyści płynące z tak wykonanej wentylacji to nie tylko oszczędność płynąca z ogrzewania domu. To także właściwy obieg powietrza, która wpływa na komfort pracy i wypoczynku, wspomaga koncentrację oraz zapobiega chorobom układu oddechowego.

Nieprawidłowa wentylacja oprócz sprzyjających warunków do powstawania pleśni i grzybów na ścianach, „pocących się” szyb, panującej wiecznej wilgoci w pomieszczeniu negatywnie wpływa na stan naszego zdrowia. Wymienione konsekwencje mogą powodować alergie, choroby układu oddechowego, zwiększają ryzyko powstania zaczadzenia przy użytkowaniu ogrzewania gazowego. Skuteczność wentylacji jest zależna od użytego materiału budowlanego, jakości wykończenia, szczelności drzwi i okien oraz ścian. W właściwej wentylacji bardzo istotny jest dobór optymalnego systemu wentylacyjnego.

 Nawiewniki Flop System – jako wentylacja domów i mieszkań

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Wentylacja w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *