Brukowane alejki w naszym ogrodzie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zaczyna dbać o swoje otoczenie, nie tylko o swój dom i jego wnętrze ale także o ogród i podwórko. Kostka brukowa jest świetnym pomysłem na zagospodarowanie otoczenia domu. Mało tego że jest praktyczna to na domiar tego świetnie się prezentuje. Obecnie oferta jest tak szeroka że każdy znajdzie coś dla siebie. Różne wzory, kolory, kształty – nawet najbardziej wybredni odnajdą dokładnie taką kostkę jak poszukują. Poprzez taką dużą różnorodność można także sobie pozwolić na sporą pomysłowość podczas układania.

Palisady Meander

Palisady Meander [źródło: www.ckbdelta.pl]

Z kostki brukowej można układać najróżniejsze wzory dekoracyjne. Dzięki temu mamy niemal zapewnione że nikt inny nie będzie miał identycznie ułożonej kostki tak jak my. Kolejnym ważnym aspektem jest to że kostka świetnie pasuje niemal do każdego otoczenia, bez różnicy czy to podjazd na samochód, podwórko przed domem, czy alejki w naszym ogrodzie. Nie potrzebujemy powierzchni idealnie wypoziomowanych, wystarczy tylko odpowiednio przygotować podłoże a kostka na nim położona będzie świetnie się sprawowała przez długie lata.

Kamień ciosany

Kamień ciosany [źródło: www.ckbdelta.pl]

Odpowiednie przygotowanie to ułożenie krawężników i wyrównanie podłoża poprzez położenie warstwy odpowiedniego żwiru, który należy następnie utwardzić zagęszczarką. Po ułożeniu kostki brukowej należy zasypać ją piaskiem aby wypełnić spoiny i ponownie utwardzić zagęszczarką. Po kilkukrotnym powtórzeniu tej procedury otrzymujemy w pełni zakończoną nawierzchnię z kostki. Dzięki całej tej procedurze mamy pewność że taka nawierzchnia będzie długo służyła bez żadnych deformacji, pęknięć kostki i tak dalej. Dobrze ułożone podwórko z kostki jest w stanie świetnie znosić nawet bardzo duże obciążenia. Nie mówiąc już o estetyce – bruk wspaniale się komponuje z otoczeniem i poza tym że jest wytrzymały i pożyteczny to jeszcze jest bardzo długowieczny. Warto się zainteresować ofertą kostki która można teraz spotkać. Choć dobrze wiedzieć że tylko kilku producentów oferuje wyroby najwyższej klasy. Należą do nich między innymi Bruk-Bet, Drewbet czy Libet. Tylko te firmy mogą się pochwalić wyrobami najwyższej klasy które gwarantują nam że będziemy zadowoleni z zakupionej przez nas kostki, gdyż będzie się świetnie prezentować a przy tym będzie nadzwyczaj wytrzymała.

Indyjskie płyty naturalne

Indyjskie płyty naturalne [źródło: www.ckbdelta.pl]

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Brukowane alejki w naszym ogrodzie?, 8.0 out of 10 based on 1 rating

One Response to Brukowane alejki w naszym ogrodzie?

 1. Aleksandra pisze:

  ładne to to. będę musiała sama sobie sprawdzić ceny przedmiotów które proponujecie.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *