Ciekawy i atrakcyjny sposób na parapety okienne

Zajmę dziś się sprawami budowlanymi bo od niedawna posiadam dom w stanie surowym, czyli domek bez okien i tynków. Jedyną ostoją tego budynku jest wolno stojący dach. Idzie zima więc zabieram się za zabudowanie pomieszczeń w tym domu. Nie wiem czy od razu montować okna, ale z pewnością jakoś to wszystko zabezpieczę. Czemu nie opłaca się montować okna na samym początku budowy domu? Prosta sprawa takie okno zniszczy się niesamowicie szybko. Podczas prac mamy do czynienia z różnymi czynnikami chemicznymi jak na przykład beton glazura czy farba. Dlatego z tego powodu takie okno nie powinno być tak od razu montowane.

Rysunek tech. parapetu 6060-P

Rysunek tech. parapetu 6060-P [źródło: http://www.lamintex.pl]

Budowlańcy często mają to gdzieś czy okno zostało już wprawione czy nie, tylko wykonują swoją pracę nie zważając na to czy zostało już wprawione takie okno czy nie. Dlatego albo wcześniej zabezpieczyć takie okno, oklejając okno dookoła specjalną taśmą, albo po prostu pilnować, żeby pracownicy zwracali na to uwagę. Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z budowlańcami, wie że trzeba osobiście pilnować prac wykonywanych w domu. Jeżeli jednak tego nie zrobisz, możesz później przeżyć szok, że coś jest krzywe, źle postawione czy coś. Miałem kiedyś ekipę do zakładania wyjątkowych parapetów – nazywanych również z języka niemieckiego fensterbanken. Ekipa ta okazała się nieuczciwa bo po mimo tego, że była to ekipa nie pijąca to fuszerki jakiej się dopuścili nie widziałem nigdy w życiu. Dlatego w polskiej budowlance ciężko jest uzyskać kompleksowe usługi po przystępnej cenie. Nie mam teraz żadnych skrupułów gdy pracownik, chodzi pijany po budowie. Dzwonię szybko do szefa i jeśli to nic nie daję to dzwonię na policję.

Parapet

Parapet [źródło: http://www.lamintex.pl]

Pracuję w firmie gdzie panują zasady, że każdy patrzy sobie na ręce i nie ma problemu. W ten sposób każdy pilnuje przede wszystkim siebie później innych. Pracujemy wszyscy przy jednym stole roboczym tak zwanym – worktops. Dlatego mamy wszyscy wgląd na siebie dookoła. Każdy odpowiada żeby wykonana czynność przez poprzednią osobę była gotowa dla następnej osoby. W ten sposób nadzór na tym nie musi być aż tak wielki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ciekawy i atrakcyjny sposób na parapety okienne, 6.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *