Meble robione na wymiar – czy to dobre rozwiązanie?

Meble kuchenne (źródło: amakmeble.pl)

Kuchnia to ważne miejsce w każdym budynku. Stanowi jego serce. To w niej skupia się cała rodzina po to, aby sporządzać posiłki, posilać się, świętować ważne i mniej ważne sprawy. Toteż tak ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu kuchni, nadanie jej indywidualnego stylu oraz nade wszystko funkcjonalne i praktyczne wyposażenie. Te przymioty można osiągnąć dzięki dobrze dobranym meblom, a najlepiej sprawdzają się meble na zamówienie.

Tworząc wyposażenie kuchni pod wymiar można wykorzystać dosłownie każdy kąt. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych kuchni. Dzięki nim można w atrakcyjny sposób wypełnić przestrzeń, dopasować sekwencje i rozłożenie szafek, zlewozmywaka, wyposażenia kuchennego tak, aby jak najlepiej spożytkować przestrzeń. Meble na wymiar mają dodatkowo ta zaletę, że sami mamy wpływ na barwę frontów, formę uchwytów, wariant użytych materiałów. Ta opcja sprawdzi się także w przypadku otwartej kuchni, gdy łączymy meble tapicerowane z meblami kuchennymi. Co więcej takie meble są lepszej jakości. W większości przypadków są tworzone ręcznie.

Zdjęcia z aranżacji pomieszczeń kuchennych (źródło: http://www.amakmeble.pl/oferta/meble-kuchenne-rzeszow.html):

Sklepy meblowe posiadające w swej ofercie meble na wymiar częstokrotnie w cenie proponują również montaż. Korzystając z takich rozwiązań mamy wpływ na projekt kuchni. Rozmowa z doświadczonym projektantem mebli może zaowocować trafnymi rozwiązaniami, których dotąd nie braliśmy pod uwagę. Korzystając z wiedzy i doświadczenia fachowców możemy wzbogacić nasza kuchnie w oryginalne rozwiązania, dzięki którym praca w kuchni okaże się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Zalety:

  • idealne dopasowanie do wielkości pomieszczenia,
  • kształt i wygląd mebli,
  • mamy wpływ na dobór materiałów,
  • możliwość skorzystania z fachowych rad.

Wady:

  • dostępność (trzeba czekać na ich wykonanie),
  • cena,
  • brak możliwości zmiany układu takich mebli bo są dostosowane do danego pomieszczenia.

Materiały: http://www.amakmeble.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Meble robione na wymiar - czy to dobre rozwiązanie?, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>