Ogólne zasady urządzania pomieszczenia

Większość osób, nie jeden raz zastanawia się jak ułożyć meble w pomieszczeniu, aby wszystko było funkcjonalne, przyjemne dla oka oraz wygodne. Wciąż tylko garstka osób korzysta z porad specjalistycznych firm projektowych. Przeważnie są to osoby, które urządzają miejsca w willach lub innych, bogato urządzonych posiadłościach. Jest również kilka porad, które sprawią, że sami możemy uzyskać taki efekt, jak nawet najbardziej wprawny projektant. Wystarczy odrobina skupienia, dobrego gustu no i oczywiście pieniądze na nowe wyposażenie.

Pierwszą kwestią to oczywiście określenie funkcji danego pomieszczenia. To najprostsze zadanie jakie nas czeka, bo przecież wiemy, czy pokój, który chcemy urządzić to kuchnia, łazienka, salon czy też sypialnia. Kolejna kwestia to jego powierzchnia. Jeśli pomieszczenie jest większe, mamy więcej możliwości co do jego wyposażenia. Jeśli mniejsze, musimy sprawić, aby optycznie wydawało się większe. Nie bez znaczenia jest także liczba osób, które będą korzystać z pomieszczenia. W przypadku pokoi dziecięcych często zdarza się, że mieszka w nich więcej osób. Dlatego wówczas warto zadbać o takie rzeczy jak dodatkowe biurka lub łóżka.

Kolejna kwestia to oświetlenie. Jeśli pomieszczenie jest posiada okna od strony północnej lub zachodniej, musimy liczyć się z tym, że jego naświetlenie będzie małe. Wtedy należy zadbać o odpowiednie w nim barwy. Kolory ciepłe, pastelowe lub żywe, zapewnią nam efekt dodatkowego naświetlenia wnętrza i sprawi, że będzie ono bardziej przyjemne i przytulne. Jeśli natomiast chodzi o salon lub łazienkę, są kolory, które są preferowane do tych pomieszczeń. Jeśli chodzi o łazienkę, to kolor niebieski da nam uczucie czystości, świeżości i porządku. Natomiast w salonie powinny przeważać kolory stonowane i spokojne. Odcienie szarości, brązu lub fioletu są preferowane do tego rodzaju wnętrz. Jest to przecież pomieszczenie, w którym będzie przebywać czasem więcej osób. Nie należy dlatego ubarwiać ich na kolory, które mogą się innym po prostu nie podobać.

Wyposażenie meblami, to już kwestia indywidualna. nie ma utartych kanonów, które by mówiły co ma się znaleźć w danym pomieszczeniu. Musimy po prostu posłużyć się funkcjonalnością i przytulnością miejsca.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ogólne zasady urządzania pomieszczenia, 6.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *