Przygotowanie ogrodu do nadchodzącej wiosny

Ogród to przepiękne miejsce koło naszego domu warto o niego zadbać i cieszyć się pięknym widokiem swojego ogrodu. Każdy nas chce mieć swój wymarzony ogród i ma na to zapewne swój własny pomysł, lecz projektowanie ogrodów to nie taka prosta sprawa trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników i mieć o tym nie małe pojęcie. Zakładanie ogrodów warto zacząć od dobrego projektu w którym trzeba wziąć pod uwagę kwiaty, drzewa, krzewy i miejsce. Tworząc ogród musimy pamiętać, że każda nasza decyzja będzie miła wpływ na otaczającą nas przyrodę. Trzeba się dobrze zastanowić żeby nie zniszczyć otaczającej nas przyrody. Ogród to nie tylko piękne kwiaty i krzewy cieszące oczy, warto wygospodarować w nim kącik z warzywami i ziołami. Sałatka z własnych świeżych warzyw będzie o niebo lepiej smakować niż z kupionych. Na domowe potrzeby wystarczy kilka grządek z poszczególnymi warzywami czy ziołami.

Dobry projekt ogrodu przygotowany przez profesjonalnego projektanta ogrodu powinien składać się z dwóch projektów:

  • Projekt koncepcyjny powinien zawierać co najmniej dwie propozycje rzutów terenu przedstawiających zagospodarowanie przestrzeni z uwzględnieniem elementów przyszłego ogrodu czyli układu roślin, nawierzchni. Wizualnie ważnie elementy projektu projektant może przygotować jako makietę- trójwymiarowy model.
  • Projekt wykonawczy jest przygotowywany na podstawie zatwierdzonej przez inwestora koncepcji.

Trzeba pamiętać że bardzo ważnym elementem w naszym ogrodzie są systemy nawadniania bez nich nasz przepiękny ogród może być skazany na śmierć. Każdy właściciel zielonego zakątka powinien zadbać o optymalne zaopatrzenie roślin w zależności od miesiąca i ilości opadów deszczu. Idealnym rozwiązaniem są automatyczne systemy nawadniania. Oprócz nawadniania trzeba pamiętać o koszeniu trawy i wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachować piękny wygląd ogrodu. Nawożenie to jedna z podstawowych prac w naszym ogrodzie mizerny wzrost roślin, słabe kwitnienie, brązowienie igieł lub bladość liści to jasne sygnały, że naszym roślinom doskwiera niedobór potrzebnych składników pokarmowych, dlatego bardzo ważne jest pamiętanie o tym.

Przykładowa realizacja projektu ogrodu wraz z budynkiem i otoczeniem

Przykładowa realizacja projektu ogrodu wraz z budynkiem i otoczeniem

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Przygotowanie ogrodu do nadchodzącej wiosny, 8.5 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *