Gryzonie w naszym ogrodzie

Poruszę więc dzisiaj problem gryzoni na własnej posesji. W niektórych przypadkach takie problemy są bardzo dokuczliwe. Jak powiemy gryzoń, większość pomyśli sobie kret – a ja powiem, że kretówka to najmniejszy problem. Większym problemem są na przykład szczury, przenoszące groźnie choroby i zarazki. Szczury już historycznie mianowane są niebezpiecznymi gryzoniami. Od lat starożytnych te gady przenosiły multum groźnych chorób, które zanosiły za sobą  zagładę. Pozbywaniem się szczurów w pomieszczeniach gospodarczych zajmuję się w Polsce. Kretówki eliminowane są w sposób zgodny z zasadami etyki. Środek, jaki wpuszcza się w ziemię nie powoduje ani śmierci kreta ani degradacji środowiska.

Kret w Twoim ogrodzie

Kret w Twoim ogrodzie

Kolejnym kłopotem jaki możemy napotkać w ogrodzie podczas pracy to węże, które od niedawna nie mają już problemu z przedostaniem się na posesję naszych domów, stwarzając zagrożenie ugryzienia napotkanych ludzi i nawet zwierząt domowych takich jak koty psy. Niebezpieczeństwo jakie powodują węże jest bardzo duże. Gady często przebywają w system nawadniania. Kiedy nasza firma, dostrzega ów problem z gryzoniami w ramach pakietu usuwa dane gryzonie, oczywiście nie uśmiercając ich. Pozbawienie życia zwierzęcia bez odpowiedniej przyczyny mogłoby być uznane za przewinienie, za które będziemy musieli zapłacić sporą ilość pieniędzy, a tego oczywiście nie chcemy, prawda? Więc pamiętajmy o tym podczas prac ogrodowych, żeby przypadkiem nie nadepnąć komuś na odcisk.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Gryzonie w naszym ogrodzie, 5.0 out of 10 based on 1 rating

2 Responses to Gryzonie w naszym ogrodzie

 1. Grzegorz pisze:

  O i właśnie Asiu dobrze mówisz o zjawisku gryzoni w naszych ogrodach. Mam ten problem, a z powodu, że mam również małe dziecko nie mogę sobie pozwolić na trutkę, która by to załatwiła w szybki sposób. Może jakieś inne pomysły?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Ja to ja pisze:

   Nawet nie wiesz jak bardzo mnie te małe cholerstwa denerwują. Normalnie jestem wkurzony bo na moim pieknym zadbanym trawniku, nic innego nie mogę znaleźć tylko kretowiska. Próbuje zwalczyć tą zarazę na różne sposoby. Dodatkowo w ostatnią sobotę w moim systemie nawadniającym trawnik znalazłem przegryzony przewód zasilający oraz wąż doprowadzający wodę w wyznaczone miejsca.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *