Odpowiednie nawadnianie ogrodu strzałem w dziesiątkę

Chciałbym przedstawić moją utopię – raj gdzie mogę spędzać czas całymi dniami. Jest to mój prywatny ogródek, gdzie w okresie wegetacji odpoczywam pracując i na odwrót. Zależy to oczywiście głównie od tego czy jest pogoda, ale zwykle od pierwszych ciepłych dni na wiosnę czekam na ten moment. Swoje czynności rozpoczynam zwyczajowo od obcinania nie potrzebnych gałązek i konarów. Do tego zadania potrzebne będą nam nożyce a czasami również profesjonalna piła motorowa. Mi jako pasjonatowi ogrodowych prac przydała się taka maszynka. Dlatego trzeba się zastanowić czy ów maszynka będzie nam potrzebna. Każdorazowa praca w ogrodzie kończy się na zabawach piłą motorową.

Bardzo lubię obcinać korony drzew. Obcinam je wedle wcześniej określonego schematu. Wszystkie operacje wykonuję w bardzo prosty sposób. Tam gdzie mieszkam opady deszczu są jedne z najmniejszych w tej części polski. Dlatego często mieszkańcy mojej miejscowości mają kłopot z brakiem odpowiedniej ilości wody, niezbędnej do prawidłowego rozwoju roślinności. Dlatego opracowaliśmy systemy nawadniania, który w prosty sposób pomaga nam zadbać o odpowiednią ilość wody. Po zapewnieniu odpowiedniej ilości wody na tej ziemi starałem się zaopatrzyć dodatkowo w urządzenia służące do eliminacji nadmiernej ilości trawy. W czasie wakacji trawa potrafi zagęszczać się ponownie w 5 dni od ostatniego koszenia. Dla niektórych może być to swojego rodzaju  kłopotem i mi osobiście taka praca odpowiada, nie dosyć, że jest łatwa to jeszcze miła i przyjemna.w pracy złotą zasadą. Zapamiętaj „to co masz zrobić jutro zrób dzisiaj”. Gdy zakładam ogród kieruje się Czas jest niesamowicie cennym czynnikiem, często cenniejszym od wartości materialnych na przykład pieniędzy. Zależy mi na tym żeby przekonać obywateli aby dbali i zakładali własne ogrody. Jest to z pożytkiem nie dosyć, że dla przyrody to także dla estetyki. Popieram również idee sadzenia drzewek typu banzai w swoich domach. Obcinanie takich drzewek działa niemalże dobrze. Mówiąc bardzo kolokwialnie na kaca najlepsza jest ciężka praca, szczególnie w ogrodzie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Odpowiednie nawadnianie ogrodu strzałem w dziesiątkę, 8.0 out of 10 based on 1 rating

2 Responses to Odpowiednie nawadnianie ogrodu strzałem w dziesiątkę

 1. Ewcia pisze:

  No tak jak piszesz nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu naszego ogrodu, a w szczególności naszego trawnika. To dzięki tym zabiegom będziemy mogli pochwalić się najlepszym zieleńcem w okolicy.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Grzegorz pisze:

  Gdy zamierzacie ładnie urządzić swój ogród na pewno kazdy chciałby mieć w nim jak najwięcej zieleni (jest to w sumie zrozumiałe). Należy jednak również pamiętać o ścieżkach, które najlepiej wykonać z kostek brukowych i palisad z kamienia. Wtedy prezentują się niesamowicie. Dodatkowo osiągniemy dużą harmonię otoczenia, ponieważ bruk jest w dużej mierze podobny do naturalnego kamienia co jeszcze lepiej potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *