Właściwa kolejność prac ogrodowych

Wybudowaliśmy dom. Cieszymy się nowym wnętrzem, stylowymi meblami i naszym, własnym gniazdkiem. Jednak kolejny etap, Tworzenia swojego własnego azylu, to ogród. Nie należy sadzić roślin pochopnie. Należy wszystko przemyśleć. Dlatego też, najlepiej, temat ogrodu wcielić w życie już w zimie. Pamiętajmy, ze zakładanie ogrodu, to przede wszystkim kolejność prac.

Najpierw, podczas myślenia o ogrodzie, należy oczyścić teren, gdzie ogród ma powstać. Usunięcie wszelkich chwastów, śmieci i wyrównanie ziemi, to podstawa w tym temacie. Najlepiej zrobić to orając działkę, a następnie wyciągając bronami wszystkie korzenie chwastów. Dobrze sprawdzi się również  glebogryzarka. Środki chwastobójcze i inne opryski traktujmy, jako ostateczne rozwiązanie, gdy nie mamy możliwości zrealizować wcześniejszych.

Kolejna kwestia to projekt. Odpowiedni fachowcy  mogą pomóc nam w tym temacie. W projekcie ogrodu zawrzemy wszystkie ważne informacje na podstawie których będą wykonywane dalsze prace związane z ogrodem. W nim także zawieramy rodzaj roślin. Na podstawie projektu możemy łatwo scharakteryzować koszty, związane z ogrodem.

Następnie, na podstawie planu usypujemy odpowiednie wzniesienia, doliny i wyznaczamy miejsca na ścieżki. Ważne, aby ziemie na wzniesienia usypywać warstwami, kilka miesięcy wcześniej, aby gleba mogła się uleżeć i utwardzić. Teraz także możemy zainstalować wszelką elektrykę. Kable zakopujemy na głębokość min. 40 zm., lub puszczamy je pomiędzy roślinami. Wszelkie lampy, które użyjemy, muszą być do użytku zewnętrznego.

System nawadniający, to także ważna kwestia i ostatnia, która nie dotyczy roślin. Przekopujemy instalację, aby była odpowiednio rozłożona, w zależności od wielkości pióropusza wody. Należy zadbać o to, aby każdy skrawek ogrodu, miał odpowiednie nawodnienie.

Kolejna kwestia to rośliny i trawnik. Zaczynamy od tych, które będą w jednym miejscu przez całe lata jak krzewy, czy drzewa. Następnie sadzimy rośliny mniejsze, czyli przenośne. Ostatnią rzeczą jest zasianie, lub ułożenie naturalnego trawnika, który po kilku miesiącach się przyjmie, ukorzeniając glebę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *